Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Davutoğlu'nun dokunulmazlık çıkışına muhalefetten ilk yanıt

Başbakan Davutoğlu'nun Meclis'teki 506 dokunulmazlık dosyasının birden kaldırılmasına yönelik açıklamasına muhalefet partilerinden ilk yanıt geldi.
Tarih: 17 Mart 2016 Perşembe 14:10
Davutoğlu'nun dokunulmazlık çıkışına muhalefetten ilk yanıt
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Başbakan Davutoğlu'nun Meclis'teki 506 dokunulmazlık dosyasının birden kaldırılmasına yönelik açıklamasına muhalefet partilerinden ilk yanıt geldi.
 
CHP'li Tezcan, "Hodri meydan, hepsini görüşmeye hazırız" derken, MHP'li Oktay Vural ise "Kürsü hariç tümünün kaldırılmasından yanayız" dedi.
 
CHP Genel Merkezi'nde basın mensuplarına açıklama yapan CHP Genel başkan Yardımcısı Bülent Tezcan şunları söyledi:
 
Bu sevindirici bir gelişmedir. CHP’nin önerisinin kabul edilecek olmasının artık yolsuzluk yapma ayrıcalığının bir milletvekili ayrıcalığı olmaması sevindirici bir gelişmedir.
 
Sayın başbakan akşama kadar süre vermiş akşama kadar süre vermesine gerek yok.
 
Bizimi tutumuz daha önceden nettir ve paylaşılmıştır.Yine de akşama kadar beklemiyoruz. Ama Sayın Başbakan akşama kadar söylediği sözden dönebilir.
 
O yüzden cevabımızı hemen vermeyi yararlı görüyoruz.Dokunulmazlıklar hiçbir şekilde şantaj konusu yapılamaz.
 
Basın toplantısı düzenleyen Oktay Vural da MHP’nin cevabını Genel Başkan Bahçeli Haberleri">Devlet Bahçeli’nin yazılı olarak Başbakan Davutoğlu’na ileteceğini belirtti.
 
HDP'DEN AÇIKLAMA
 
HDP Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, "Biz başından beri zaten dokunulmazlık konusunun partiler için ya da iddia edilen suçlar için ayrı ayrı ele alınmasını doğru bulmuyorduk" dedi.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dokunulmazlıklar konusundaki açıklamasını AA muhabirine değerlendiren Bilgen, bu çağrıyı olumlu karşıladıklarını belirtti. Bilgen, "Biz başından beri zaten dokunulmazlık konusunun partiler için ya da iddia edilen suçlar için ayrı ayrı ele alınmasını doğru bulmuyorduk" diye konuştu.
 
Bilgen, Türkiye'nin risk içeren gündemlerle karşı karşıya olduğunu savunarak, gündemlerin değiştirilmemesi gerektiğini söyledi. Bilgen, "Cumhurbaşkanını toplumun iradesinin temsil edildiği Meclis'in üzerinde baskı oluşturmaması gerekiyor" ifadesini kullandı.
 
Bilgen, dokunulmazlık konusunda kendi görüşlerini daha önce deklare ettiklerini, şu anda Nevruz etkinliklerine yönelik müdahaleler olduğunu ve birçok arkadaşlarının bu etkinliklerde bulunduğunu söyledi. Bilgen, gerek görülmesi durumunda konunun yeniden yetkili organlarla paylaşılabileceğini kaydetti.       

Bu haber toplam 512 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1