Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Çocuklar buz gibi havada ayaklarında terlikle dolaştı

Birlik ve Dayanışma Derneği, İzmir'in Torbalı ilçesindeki Suriyeli sığınmacılara 1 TIR dolusu yardım malzemesi dağıttı. Sığınmacı çocukların buz gibi havada ayaklarında terlik bulunması yürekleri sızlattı.
Tarih: 5 Ocak 2016 Salı 12:07
Çocuklar buz gibi havada ayaklarında terlikle dolaştı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Birlik ve Dayanışma Derneği, Torbalı ilçesinde çadırlarda yaşayan Suriyeli sığınmacıları unutmadı. Bölgeye giden dernek yetkilileri, ihtiyaçları tek tek tespit edip not etti. Araştırmanın ardından malzemeler hazır hale getirilerek TIR'a yüklendi. Sonra bölgeye giden dernek üyeleri, soba, battaniye, yatak, çocuk montu, çizme, bot gibi malzemeleri sığınmacılara dağıttı.

BUZ GİBİ HAVADA ÇOCUKLARIN AYAKLARINDA TERLİK VARDI
Alanda bazı çocukların dondurucu soğukta ayaklarındaki terlikle dolaştığı görüldü. Ortaya çıkan bu görüntüler yürekleri sızlattı. Yardımları alan aileler ve çocukların sevinçleri dikkat çekti. Bölgede 32 aile olmak üzere toplam 600 kişiye yardım yapıldı. 

Birlik ve Dayanışma Derneği Ege Bölge Sorumlusu Levent Topçu, Torbalı’ya yapacakları yardımları artıracaklarını belirterek "Torbalı’da 4 bölgede olan ihtiyaç sahibi sığınmacı kamplarını gördük. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in teşviki ve desteği ile buralara yardım götürme kararı aldık. Burada gördüğümüz manzara dernek yöneticilerini etkiledi. İzmir’de burayı merkez seçtik. Tüm yardımları buradan toplayıp İzmir’e dağıtacağız. Suriyeli olur, başka yardıma muhtaç aileler olur din, dili ne olursa olsun herkese ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Yardım yapmak isteyenlerin kendilerine ulaşabileceğini anlatan Topçu, Türkiye’nin dört bir yanından yardım malzemesi geldiğini, bunun da kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Topçu “Facebook üzerinde kurulan bir grubuz ve sosyal ağı yardım amaçlı kullanıyoruz. İnsanların empati yapmalarını istiyoruz. Kimse evini yurdunu bırakıp bilmediği topraklara gelmez. Bu soğuk kış günlerinde onlara yardım elini uzatmalıyız. Tüm herkesi yardım yapmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu. 


Bu haber toplam 345 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1