Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Çocuklar “Aydınlık bir şehir” düşlerini resimlere yansıttılar

Trakya Elektrik Dağıtım A.
Tarih: 7 Mayıs 2019 Salı 17:52
Çocuklar “Aydınlık bir şehir” düşlerini resimlere yansıttılar
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Ş.'nin (TREDAŞ) ilkokul çağındaki çocuklara enerji tasarrufu bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği “Aydınlık Bir Şehir” temalı resim yarışmasında dereceye giren isimler belli oldu.
Ş.'nin (TREDAŞ) çocukların enerji tasarrufu kültürüyle yetişebilmesi için geçtiğimiz yıl ilk adımını attığı bu yıl 2.'sini düzenlediği “Aydınlık Bir Şehir” isimli resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler açıklandı.
Tekirdağ Emlak Konut Ergene Vadisi İlkokulundan Uygar Gönüllü'nün birinci olduğu yarışmada, ikincilik ödülü Tekirdağ-Çorlu Bahçeşehir Kolejinden Elif Kahraman'a, üçüncülük ödülü ise Edirne Abalar İlkokulundan Aytaç Yılmazoğulları'na verildi. Aynı yarışmada Tekirdağ Mürefte İlkokulundan Asya Sapanlı dördüncü olurken, Edirne Bahçeşehir İlkokulundan Duru Uzunca da beşinci oldu. Yarışmada birincilik ödülü olarak bisiklet, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere Scooter, dördüncü ve beşinci olan öğrencilere ise tablet armağan edilecek.
Edirne, Tekirdağ, Kırklareli genelindeki resmi/özel tüm ilkokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen resim yarışmasıyla çocukların enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirilmesi amaçlandı.
TREDAŞ, projeyle gelecek nesillerin büyüdüklerinde yaşadıkları alanın ve ülkemizin enerji tasarruflarına yön verebilmesi için farkındalık oluşturmayı hedefliyor.
Bu haber toplam 69 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1