Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

CHP’nin basın toplantısında partili krizi

Adana’da, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke’nin düzenlediği basın toplantısında partililerin salonu hınca hınç doldurması nedeniyle basın mensupları kendilerine yer bulamadı. Basın mensuplarının salonu terk etmek istemesi üzerine ..
Tarih: 10 Mart 2016 Perşembe 15:46
CHP’nin basın toplantısında partili krizi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

 

CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Böke’nin ülke gündemini değerlendireceği basın toplantısı, CHP İl Başkanlığı’nda düzenlendi. Toplantı salonuna giden basın mensupları, küçük salonu hınca hınç dolduran partililer nedeniyle çekim yapacak yer bulamadı.

KAMERALAR MASALARA KURULDU

Parti yöneticilerinin basın mensuplarına yer vermeleri için partilileri uyarması üzerine küçük tartışmalar yaşandı. Toplantının sadece basın mensuplarının bulunduğu başka bir yerde yapılmasını öneren gazeteciler, salonu terk etmek istedi. Basın mensuplarını ikna eden yöneticiler, salondaki kalabalığın bir kısmını dışarı çıkartınca toplantı ancak başlayabildi.

AYM’NİN GÜL VE DÜNDAR KARARI

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Can Dündar ve Erdem Gül kararı nedeniyle Anayasa Mahkemesi’ni eleştirmesine yönelik, “Türkiye eğer hukuk devletiyse, hukuk kurumlarının verdiği bu kararı ne cumhurbaşkanı ne de bir bakanın böyle bir sorgulamaya hakkı ve yetkisi yoktur” ifadelerini kullandı.

DENİZ BAYKAL’IN KESİN İHRACI

CHP’li avukat Volkan Hüseyin Ertem’in, CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kesin ihracını istemesine yönelik bir soruyu da cevaplayan Böke, “Bu konuyla ilgili herhangi bir konu ve gündem yok. Bizim dışımızda herkesi meşgul eden bir mesele olduğu için bizim de söyleyecek daha fazla bir şeyimiz yok” ifadelerini kullandı.

“VERGİ ADALETSİZLİĞİ DÜZELTİLMELİ”

CHP’li Selin Sayek Böke, ‘Vergi affına karşı mısınız?’ şeklinde bir soruya ise şöyle cevap verdi:

“Vergi affı dediğiniz şey oyunun kurallarını ve eşitliği bozan bir durum olarak yapılırsa buna karşıyız. Eğer sistemik bir sorun var ise ve bu sorunun çözümü için vergilerin yeniden düzenlenmesi gerekiyorsa bu teknik bir iştir değerlendirilir. CHP’nin sosyal demokrat ekonomik çerçevesi içerisinde şu anki vergi düzenindeki adaletsizliğin düzeltilmesi gerektiği ve bunun yapılması için de gelir vergisinin daha düzgün toplanıp bizim tüketimden ve aldığımız nefesten vergi verdiğimiz düzene son verilmesi gerekiyor. “

Basın toplantısının ardından Böke, il başkanlığı bahçesinde bir araya geldiği partililerle sohbet etti. 

EREN BOZKURT - NURİ PİR


Bu haber toplam 305 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1