Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

CHP’li Özel’den Arınç’a 'Kime şantaj yapıyorsunuz?'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı son günlerde yaptığı açıklamalar üzerinden eleştirerek, “Sayın Arınç, ne biliyorsanız söyleyin. Bu ülkeye boynunuzun borcudur. Birtakım imalarda bulunarak kime şantaj yapıyorsunuz” dedi.
Tarih: 4 Şubat 2016 Perşembe 22:37
CHP’li Özel’den Arınç’a 'Kime şantaj yapıyorsunuz?'
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Manisa’da geçtiğimiz günlerde yapılan, aralarında eski belediye personelinin de gözaltına alındığı Paralel Devlet Yapılanması (PDY) operasyonları ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın son günlerdeki beyanları hakkında gazetecilere Manisa Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binası önünde açıklamalarda bulundu. PDY operasyonları kapsamında gözaltına alınan bazı kişilerin serbest bırakıldığını aktaran CHP’li Özel, “Dün belediyede çalışan teknik personelin, müdürlerin ve dışarıda çalışan mühendislerin akşam saatlerinde ifadeleri alındıktan sonra salıverilmelerine şahit olduk. Tabii aslında bilgisine başvurulması gereken konuyla ilgisi olmayan çok sayıda kişiyi Cumhurbaşkanı’nın verdiği talimatla, cadı avı şeklinde soruşturmalar yürütüldüğü için sabahın 5’inde çocuklarının ve komşularının gözünün önünde çok ciddi suç örgütünün üyeleriymiş gibi alınıp karga tulumba götürenler o kişileri itibarsızlaştırıyorlar. O kişilerin sosyal yaşantılarına zarar veriyorlar. Manisa Belediyesi’nin geçmişte ve bugün de görev yapmış olan çok sayıda personeline de çok ciddi bir sosyal mobbing uyguladılar. Bu fevkalade sorunlu bir durum” dedi.

“SAYIN ARINÇ, NE BİLİYORSANIZ SÖYLEYİN”

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın son günlerdeki açıklamaları hakkında da konuşan Özel, “Bülent Arınç, ne zaman televizyonlara çıksa, ne zaman kendi televizyonlarında kendi partisini rahatsız edecek bir şeyler söylese arkasından bir operasyon geliyor. Aslında birileri cemaat üzerinden Bülent Arınç’a, Bülent Arınç üzerinden cemaate mesaj veriyor. Bülent Arınç ve AKP arasındaki restleşme sürekli Manisa’da birtakım operasyonlar olarak karşılığını buluyor. Biz buradan Sayın Bülent Arınç’a bir çağrıda bulunuyoruz; Manisa’nın bir evladı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nde ana muhalefet partisi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin grup başkanvekili olarak, 8 Haziran’dan önce çıktınız, Türkiye gündemini meşgul ettiniz, kendi partinizi tedirgin ettiniz. Hepimizi merak içerisinde bıraktınız. ‘8 Haziran günü her şeyi anlatacağım. Özellikle Melih Gökçek’in Ankara’yı parsel parsel nasıl sattığını anlatacağım’ dediniz. 8 Haziran’dan sonra ne olduysa oldu ‘yanlış yaptım’ dediniz ve sustunuz. Ekim ayı içerisinde çıktınız, size uygulanan ambargodan, yandaş kanalların sizi linç etmesinden, eskiden size bağlı olan kamu kurumlarının size ambargo uygulamasından, Anadolu Ajansı’ndan, TRT’den şikayet ettiniz ama daha sonra sustunuz. Şimdi tekrar, nasıl bir ihtiyaç duyduysanız bir açıklamada daha bulundunuz. Biz bu açıklamaları önemsiyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin daha bundan 7-8 ay önce Başbakan Yardımcısı olmuş birisinin açıklamalarını önemsiyoruz. Biz bir yandan da şantaj siyasetinden fevkalade rahatsızız. Sayın Arınç, ne biliyorsanız söyleyin. Bu ülkeye boynunuzun borcudur. Bir takım imalarda bulunarak kime şantaj yapıyorsunuz. Cumhurbaşkanına şantaj yapıyor musunuz, partinizin yöneticilerine, Başbakana şantaj yapıyor musunuz? Önce bunu yapıyorsunuz, sonra neden susuyorsunuz. Size ne söylüyorlar, ne veriyorlar da susuyorsunuz. Eğer böyle bir şey yoksa siz, bizim bildiğimiz anlamda bildiklerini ortaya koyacak iradeyi gösterebilecek siyasetçisiniz. Bunu sizden bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“SUÇU ÖRTMEK, SUÇLUYU KORUMA SUÇUNU İŞLER”

Arınç’ı açıklama yapmaya davet eden CHP’li Özel, konuşmasının sonunda şu ifadelere yer verdi:

“Kendisinin siyaset yaptığı partide belli çirkinliklere, pisliklere buluşmamış kişileri de töhmet altında bırakıyor. Kim pis, kim temiz, kim rüşvet yemiş, kim yememiş, kim parsel parsel satmış, kim satmamış, kim rüşvete, ihaleye, ranta aracılık etmiş, kim etmemiş, Bülent Arınç, ne biliyorsa söylesin. Bunları söylerse söyler, söylemezse ‘suçu örtmek, suçluyu koruma suçunu işler.’ Kendisi hukukçudur, bunları hepimizden iyi bilir.”


Bu haber toplam 311 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1