Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

CHP’den 'resepsiyon' bombardımanı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 23 Nisan resepsiyonunun iptal edilmesine ilişkin değerlendirmede bulunarak, "Resepsiyonun iptal edilmesi tutumu parti yönetimimizce kesinlikle kabul edilemez" dedi.
Tarih: 21 Nisan 2016 Perşembe 17:19
CHP’den 'resepsiyon' bombardımanı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Tezcan, 23 Nisan resepsiyonunun iptal edilmesine ilişkin değerlendirmede bulunarak, "Resepsiyonun iptal edilmesi tutumu parti yönetimimizce kesinlikle kabul edilemez. Biz, CHP olarak TBMM’de grup salonumuzda yüzlerce çocuğumuzla birlikte olacağız, onların ailesiyle birlikte olacağız. Onlarla birlikte bizi biz yapan değerleri hatırlayacağız" dedi.

"Bayramları unutturmaya çalışan iktidarın bu tutumunu kınıyoruz" diyen Tezcan, "Bugün, ne yazık ki iktidarın, yönetenlerin çocuklara yönelik tacizlerde bir kereden bir şey olmaz diyen noktayı savundukları yere geldik. Devleti yöneten hükümetteki anlayışın hangi noktaya savrulduğu aşamasını yaşadık. Çocuk tacizi ve istismarlara karşı, iktidarın ne yazık ki çocukları korumaktan ziyade vakıfları koruma telaşı içinde olduklarını gördük" ifadelerini kullandı.

"KARAMAN’DAKİ DAVANIN HÜKME BAĞLANMASI SEVİNDİRİCİDİR"

Karaman’daki cinsel istismar davasına ilişkin konuşan Tezcan, "Sanığın mahkumiyetle sonuçlanmış olması sevindiricidir. Bu davanın uzaması çocukların psikolojik olarak tahribata uğraması demektir. Davanın hükme bağlanması sevindiricidir" dedi.

Tezcan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir acı gerçek bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır o da bu iktidarın Milli Eğitimi, tarikat, cemaat ve vakıf üçgenine sıkıştırmış olmasıdır. Milli Eğitimin derhal bu kıskaçtan kurtarılması gerekir."

"Dokunulmazlıklar meselesi siyasetin şantaj meselesi olarak kullanılmaya çalışılıyor" diyen Tezcan, tutumu net olan tek parti olduklarını iddia etti. Tezcan, "Biz bu süreç içerisinde Sayın Başbakan ve Bakanlar da bu kapsama alınsın’ dedik. ’Sorumlu oldukları noktada onlar da dokunulmazlık zırhına bürünmesinler’ dedik, bundan köşe bucak kaçıyor iktidar partisi. Bakanlar ve Başbakanı niye dokunulmazlık zırhında koruyorsunuz? Yolsuzluk yapan bakan korunacak mı? Başbakan diyor ki benim dosyam yok. Sayın Başbakan da suç işledi, terör örgütüne yardım ve yataklıktan suç işledi. Sayın Başbakan bundan korkuyor, kendisi de biliyor terör örgütlerine yardım ve yataklıktan suç işlediğini. Yolsuzluk ilişkilerinin ortaya çıkarılabileceğinden endişeleri var" şeklinde konuştu.

İktidarıyla, muhalefetiyle parlamentoda yeni adım atılmasının zorunlu olduğunu savunan Tezcan, "Ergenekon’un ve Balyoz’daki mağduriyeti giderecek yasal değişiklikleri derhal hayata geçirmek durumundayız. İktidara çağrı yapıyoruz, derhal raflardan indirip Genel Kurul’da yasalaştıralım" dedi.

"CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL..."

CHP’li Bülent Tezcan, "Bugünün Türkiye’sinde Cumhurbaşkanının sözüyle aydınları tutuklayan yargı süreciyle karşı karşıyayız. Yarın, bu çerçevede Can Dündar ve Erdem Gül davasında kısmen rayına giren hukuk sürecinin üniversite öğretim üyeleriyle ilgili süreçte de rayına girmesini istiyoruz. Bu süreci de yakından takip edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Tezcan, açıklamaları sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir soru üzerine, hukuk düzeninde düzenlemelerin, anlık öfkelere kapılarak yapılmayacağını anlatan Tezcan, asıl olanın çocukları taciz ve tecavüze kurban edecek sürecin ortadan kaldırılması olduğunu ifade etti.


Bu haber toplam 454 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1