Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

CHP, Reza Zarrap duruşmasını takip edecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, ABD'de önümüzdeki hafta görülecek Reza Zarrab'ın duruşmasını takip edeceklerini belirtti.
Tarih: 28 Mart 2016 Pazartesi 19:01
CHP, Reza Zarrap duruşmasını takip edecek
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

CHP Grup Başkanvekili Özel, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Özel, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında gensoru vereceklerini söyledi. CHP olarak bütün bilgi ve belgelerin kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini düşündüklerini belirten Özel, "Bakraoui kardeşlerle ilgili bilgi verdiniz, Hollanda ve Belçika üzerine düşeni yapmadı ve vatandaşlarını kaybetti. Suruç saldırısı sonrasında Abdurrahman Alagöz’ün kardeşinin IŞİD’e katıldığı bilgisini paylaştık Adıyaman ve Suruç’ta yaptığımız araştırmalar sonucunda. Bizim yazdığımız rapor ihbar ediyordu bunu. İlgili bakanlıklara sunduk ancak Yunus Emre Alagöz ve Abdurrahman Alagöz, Suruç ve Ankara garda canlarımızı aldı. Şimdi Bakraoui kardeşler üzerinden bakanların istifasını düşünüyoruz” dedi.

CHP Cezaevi Komisyonu üyeleri ile birlikte Reza Zarrab’ın duruşmasını izleyeceklerini kaydeden Özel, "Önümüzdeki hafta bu saatlerde orada olacağız. Reza Zarrab duruşmasını izleyeceğiz. Hem sizlere bilgilendirmelerde bulunacak hem de Federal Mahkeme'ye New York’a taşındığında da o davanın adım adım takipçisi olacağız. Kefaletle ilgili görüşme yerel mahkemede görülecek. Onu izleyeceğiz’’ diye konuştu.
Bir gazetecinin Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun Anayasa’nın Ekim veya Kasım ayında referanduma gideceğini açıkladığını hatırlatması üzerine Özel, “Sağlık Bakanı kendisiyle ilgili pek çok soruya cevap vermezken, Başbakanın yapması gereken açıklamaları Sağlık Bakanı yapıyor. Hiç yapılmaması gereken açıklamalar yapmaktadır. Cumhurbaşkanının görevlendirmesiyle Başbakana, Bakanlar Kurulu'na istikametler yapan bir bakanla karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Can Dündar ve Erdem Gül'le ilgili ‘MİT TIR’ları davasına katılmalarına tepki göstermesine ilişkin soruya ise Özel, “Sayın Cumhurbaşkanı kendisinin hüküm giydiği bir davada kendisini ziyarete gelmiş olan bir konsolosa ‘Sen de kimsin? Senle görüşmem’ demediyse bugün söylediği hiçbir sözün manası yoktur. Kaldı ki demokrasi ve insan hakları, basın özgürlüğü, evrensel değerlerdir. Türkiye saygın bir devlettir. Saygınlığının herkes tarafından korunması, bu tip davranışlar ve açıklamalardan önce çok kez düşünülüp bir kez konuşulması gerekir’’ cevabını verdi.  


Bu haber toplam 348 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1