Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Bu ilçede hiç bir muhalefet partisi barajı geçemedi

1 Kasım genel seçimlerinde yüzde 63.1 ile Ordu'da oy patlaması yapan Ak Parti'ye Ordu'nun ilçelerinden de rekor oy çıktı. Kumru'da hiç bir muhalefet partisi barajı geçemedi.
Tarih: 13 Kasım 2015 Cuma 22:34
Bu ilçede hiç bir muhalefet partisi barajı geçemedi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

  1 Kasım genel seçimlerinde yüzde 63.1 ile Ordu'da oy patlaması yapan Ak Parti'ye Ordu'nun ilçelerinden de rekor oy çıktı. Ordu'nun 19 ilçesi arasında Ak Parti'nin yüzde 84 gibi bir oy oranını yakaladığı Kumru, Ordu'da Ak Parti'nin en yüksek oranı yakaladığı ikinci ilçe oldu. Kumru, ilçe nüfusu ile orana bakıldığında Ak Parti'nin en yüksek oranını yakaladığı ilçe oldu. 7 Haziran'da yüzde 72,5 ile Ak Parti'ye büyük destek veren Kumru'da, bu oran 1 Kasım'da yüzde 84'e çıktı. 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti'ye sandıklardan 12 bin 72 oy çıkarken bu sayı 1 Kasım'da 15 bin 300'e yükseldi. Muhalefet partilerinin tamamının yüzde 10'luk seçim barajının altında kaldığı Kumru'da CHP yüzde 8, MHP yüzde 5.5 oy alabildi.

OY PATLAMASI

  Ordu'da en yüksek oy oranını ise kullanılan 8 bin 429 oyun 7 bin 193'ünü alan Ak Parti yüzde 86.5'luk oy oranını yakalayarak Çatalpınar'da elde etti. Ancak Çatalpınarı'ın nüfusunun neredeyse Kumru'nun yarısı kadar olduğu düşünüldüğünde Kumru'nun daha büyük bir başarı elde ettiği görülüyor. Ordu'nun 19 ilçesi arasında Ak Parti'nin yüzde 82.4 oy oranını yakaladığı Korgan da sıralamada üçüncü oldu.

 "BU SONUÇLARI ALDIK DİYE KİBİRLENMEYECEĞİZ HALKIMIZIN EMRİNDE OLACAĞIZ"

 AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, 1 Kasım seçimlerinde Ordu’da oy patlaması yaptıklarını belirterek, 1 Kasım seçimlerinde başarılı bir sonuç aldıklarını belirtti. 2 Kasım sabahı insanların yepyeni, huzurlu, güvenli ve istikrarlı bir Türkiye’ye uyandığını belirten Çelenk, bundan sonraki çalışmaların Türkiye ve Ordu’nun gelişmesi için yapılacağını söyledi. AK Parti’nin büyük bir teveccühle yeniden Türkiye’de tek başına iktidar olduğunu ve Ordu’da da bir rekorun kırıldığını belirten Başkan Çelenk, “Düşünebiliyor musunuz, Çatalpınar’da vatandaşlarımız AK Parti’ye yüzde 86 oy veriyor, Kumru’da yüzde 84, Korgan’da yüzde 82.4 veriyor. Ordu genelinde yüzde 63 oy aldık. Bu bu sonuçları aldık diye şımarmayacağız, kibirlenmeyeceğiz, yine mütevazi yine halkımızın emrinde olacağız. Çünkü 1 Kasım kibrin, gururun, kaybettiği gün olmuştur, milletine tepeden bakanlar 1 Kasım’da sandıkta yenilmiştir” diye konuştu.

KURTULMUŞ, PLAKETLE TEBRİK ETTİ

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri sonrasında Kumru'da elde edilen başarılı sonuç Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından plaketle taçlandırıldı. Oldukça başarılı bir seçim kampanyası yürüttükleri için Kumru adına Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu ve Kumru İlçe Başkanı Murat Yaylak'a Numan Kurtulmuş tarafından plaket verildi.

  "BU OY ORANI GURURUMUZ OLDU"

  Kumru Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu da, Üst üste yaşanan seçimlerden bir kez daha alınlarının akıyla çıktıklarını ifade ederek "Artık milletimize, hemşehrilerimize hizmet vaktidir. Kumrumuzun ihtiyaçları vardır. Halkımızın beklentileri vardır. Bunları hükümetimizle, Büyükşehir Belediyemizle el birliği içinde kısa süre içinde çözmeye çalışacağız. Ak Parti'nin ilçemizde yakaladığı oy oranı hepimiz için onur vesilesi, gurur kaynağı oldu. Biz bu oyun Ak Parti'nin 2002'den beri yaptığı gibi hizmete dönüştüğünü de görmeyi canı gönülden arzu ediyoruz. Öncelikle ilçemizi çıkmaz sokak pozisyonundan kurtarmamız gerekiyor. Bunun için de şu an çalışmaların devam ettiği Kumru-Niksar yolunun bir an önce tamamlanması gerekiyor. Bu konuda da hükümetimizin desteğini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

  "HALKIMIZ HİZMETİ KARŞILIKSIZ BIRAKMADI"

 AK Parti Kumru İlçe Başkanı Murat Yaylak,"Çok başarılı bir seçim geçirdik. İl genelinde nüfus yoğunluğu dikkate alındığında en yüksek oy oranını yakalayan ilçe Kumrumuz oldu. Bu gurur Kumru halkınındır. Halkımız hizmeti karşılıksız bırakmamıştır. Hükümetimiz de Kumru halkının Ak Parti'ye olan teveccühünü bundan sonra da dikkate almaya devam edecektir. Bundan hiç bir şekilde şüphe duymuyoruz. Hizmet alma noktasında geçmişte zaman zaman sıkıntı yaşayan ilçemize pozitif ayrımcılık yapılacağını gönülden inanıyoruz" dedi.


Bu haber toplam 1540 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1