Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Bisiklet Ve Yürüyüş Yolu Bahara Hazır Olacak

Nazilli Belediyesi tarafından yapımı devam etmekte olan Dereköy kenarı bisiklet ve yürüyüş yolu hakkında bilgiler alan Belediye Başkanı Haluk Alıcık çalışmaları yerinde inceledi.
Tarih: 2 Şubat 2015 Pazartesi 00:50
Güncelleme: 20 Kasım 2015 Cuma 18:19
Bisiklet Ve Yürüyüş Yolu Bahara Hazır Olacak
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Nazilli Belediyesi tarafından yapımı devam etmekte olan Dereköy kenarı bisiklet ve yürüyüş yolu hakkında bilgiler alan Belediye Başkanı Haluk Alıcık çalışmaları yerinde inceledi.
Şehrin içinden geçen Dereköy çayının kenar duvarları ve zeminin betonlaşması ile ıslah çalışmalarının tamamlanmasının ardından Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından genişliği kurtaran güzergâhlarda bisiklet ve yürüyüş yolu, kurtarmayan kısımlarda da rahatlatılmış yol çalışmalarının yapıldığı alanlarda incelemelerde bulunan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Devlet karayolu üzerinden başlayıp Pınarbaşı Mahallesi sonuna kadar yaklaşık 3 kilometrelik bölümde yapılan düzenleme çalışmalarının sonuna gelindiğini belirtti. Nazilli’yi daha sorunsuz daha güzel ve yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışmalara devam ettiklerini vurgulayan Başkan Alıcık, Dereköy çayı üzerindeki küçüklü büyüklü köprülerin bir kısmının yenilendiğini bir kısmında da tadilat çalışmaları yapılarak düzeltildiğini söyledi.
Oldukça geniş olan çay alanının ilk etabında kenarlarından dolgu yapılarak küçültülmesinden sonra çayın mezarlık tarafındaki yolu genişletildiğini hatırlatan Haluk Alıcık, Devlet karayolu üzerinden başlayıp Pınarbaşı Mahallesi sonuna kadar yaklaşık 3 kilometrelik bölümde çayın iki tarafında bulunan mevcut yollarda çay kenarına dolgu yapılarak 7 şer metre içe doğru genişletilen yol güzergâh üzerinde genişliği kurtaran bölümlerinde yürüyüş ve bisiklet yolu kurtarmayan bölümlerinde de rahatlatılmış yol olarak düzenlendiğini ifade etti. Başkan Alıcık, “Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz bisiklet ve yürüyüş yolu olarak düzenlemesi yapılan kısımlara yeşillendirme çalışmalarını yapıyor. Yine belirli aralıklar ile oturma gurupları yerleştirilmekte ve ışıklandırma çalışmalar için yeraltına alınan kabloların ışıklandırma yapacak olan direkleri de dikiliyor. İnşallah önümüzdeki bahar ve yaz aylarına kadar tamamlanmış olarak halkımızın hizmetine girecek olan bisiklet ve yürüyüş yolu ile halkımız güzel manzara eşliğinde ve doğal ortamda hem spor yapabilecek hem de huzurla oturup dinlenebilecek” dedi.


Bu haber toplam 281 defa okunmuştur.
Etiketler: , ,
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1