Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Beyşehir'de okullara beyaz bayrak ve beslenme dostu okul sertifikaları verildi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, beyaz bayrak ve beslenme dostu okul seçilen eğitim kurumlarına bayrak ve sertifikaları ver..
Tarih: 26 Eylül 2019 Perşembe 11:10
Beyşehir'de okullara beyaz bayrak ve beslenme dostu okul sertifikaları verildi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Konya'nın Beyşehir ilçesinde, beyaz bayrak ve beslenme dostu okul seçilen eğitim kurumlarına bayrak ve sertifikaları verildi.
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda düzenlenen sertifika dağıtım töreninde kürsüye gelen Beyşehir İlçe Kaymakamı Yusuf Özdemir, "Çocuklar geleceğimizdir. Onlar bizim toplumun aynası gibidir. Her türlü kötü ortamdan onları uzaklaştırmak bizlerin asli görevidir. Beyaz bayrak ve beslenme dostu okul sertifikası alan okul müdürlerimizi kutluyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
İlçe Mili Eğitim Müdürü Musa Konuk ise, beyaz bayrak işbirliği protokolünün 2015 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalandıktan sonraki süreçten bugüne kadar uygulandığını hatırlattı. Konuk, "Proje kapsamında beyaz bayrak almak için başvuru yapan eğitim kurumları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon tarafından belirli kriterlerle değerlendirilmekte ve kriterlere uygun olarak yeterli puan alan okullara beyaz bayrak verilmektedir. 2018- 2019 eğitim öğretim yılında ilimizde 39 okula beyaz bayrak verilmiş olup, toplam 72 okul ve kurumumuz “Beyaz Bayrak Sertifikası” almıştır. Ayrıca Beslenme Dostu Sertifikası 2018-2019 yılında 39 okulumuza verilmiş olup, toplam da 66 okulumuz bu belgeye sahip olmuştur" diye konuştu.
İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Kendir de konuşmasında, hedeflerinin öğrencilere daha güzel ortamlar sağlamak olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Beyşehir'de beyaz bayrak ve beslenme dostu okul olmaya hak kazanan eğitim kurumlarının yöneticilerine sertifikaları, pirinç levha ve bayrakları protokol tarafından verildi.
Bu haber toplam 94 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1