Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Başkan Yılmaz 'Üretimi artırmak sizden destek bizden'

Üreticilere süt toplama tankı dağıtımı programında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Siz yeter ki üretimi artırın. Biz canımızla başımızla üreticilerin yanındayız" dedi.
Tarih: 7 Aralık 2015 Pazartesi 23:00
Başkan Yılmaz 'Üretimi artırmak sizden destek bizden'
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Vezirköprü ilçesinde, Samsun Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınma planı kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliğine kayıtlı üreticilere yem bitkileri tohumu dağıtıldı ve süt tankı hibe edildi. Vezirköprü ilçesi Menderes Haberleri">Adnan Menderes Parkı'nda düzenlenen dağıtım törenine Vali İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis, Samsun Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı İbrahim Doğan, Havza, Vezirköprü, Ladik, Kavak, Asarcık İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Sadullah Kirenci, birliğe kayıtlı üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN YILMAZ: “CANIMIZLA BAŞIMIZLA ÜRETİCİNİN YANINDAYIZ”
Kalkınmanın köylerden başladığına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Vezirköprü’de kırsalda yaşayan nüfus yoğunluğu daha fazla. Bu nüfusu azaltmamak için köy ekonomisini giderek değersizleştiren süreçten kurtarmamız lazım. İnsanlar köyden umudu keser hale geldiler. Köylülük değerli olmaktan çıktı. Köylerin boşalması ve bu derece değersizleşmesi beni çok üzüyor. Oysa ki köylere dünyanın yatırımını yapıyoruz. Köylerin değersizleşmesini önleyip buraları cazibe merkezi haline getirmeliyiz. Bugün burada dağıttığımız yem bitkileri tohumları ve süt tankları da bunun bir adımı. Siz yeter ki üretin biz canımızla başımızla sizin yanınızdayız" diye konuştu.

VALİ ŞAHİN: “ÜRETİM GÜÇLÜ OLURSA ÜLKEMİZ DAHA GÜÇLÜ OLUR”
Modern tarıma dikkat çeken Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, "Bizim modern tarımı uygulamamız gerekiyor. Ülkemizin çevresi ateş topuna dönmüş durumda ve burası bir huzur adası olarak görülüyor. Tabi bazıları bundan rahatsız ve bu huzuru bozma gayreti var. Onun için biz birlik ve beraberlik içerisinde olabildiğince kaliteli üretim yapacağız” ifadelerini kullandı.

HER ŞEY ÜRETİM ARTSIN DİYE
Üreticilere toplam 2007 tane süt toplama tankı dağıtacak olan Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Kırsal kalkınma projeleri kapsamında süt toplama tankı yanında ayrıca 500 adet sertifikalı ceviz fidanı ve 2700 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtacağı da vurgulandı. 


Bu haber toplam 516 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1