Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Bakan Yılmaz, 15 Temmuz kahramanlarını ziyaret etti

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe kalkışması esnasında direniş gösteren ancak darbeci teröristlerce yaralanan vatandaşları ve özel harekât polislerini ziyaret etti.
Tarih: 22 Temmuz 2016 Cuma 17:48
Bakan Yılmaz, 15 Temmuz kahramanlarını ziyaret etti
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Millî Eğitim Bakanı Yılmaz, FETÖ/PDY'nin darbe kalkışmasında direniş gösterdikleri esnada yaralanan vatandaşları ve özel harekât polislerini tedavi gördükleri Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Murat Akçay’dan yaralılar hakkında bilgi alan Yılmaz, yaralıları tedavi gördükleri odalarında tek tek ziyaret ederek, hal ve hatırlarını sordu. Başhekim Akçay, yaralıların genel durumlarının iyi olduğunu, en kısa süre içinde taburcu olacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde tanklara engel olmaya çalışırken tankın paletleri altında kalması sonucu yaralanan ve tedavi gören Sincan Burak Reis İlkokulu Müdürü Fikri Erol ile eşi Fatma Erol’la sohbet eden Yılmaz, “Bu millet yaşadıkça, bu millet durdukça bu devlet dimdik ayakta kalmaya devam edecek inşallah” dedi. Yılmaz, vatandaşların gösterdikleri direniş karşısında minnettar olduklarını ifade etti.
Bakan Yılmaz, hastanede tedavi gören vatandaşları ziyaret ettikten sonra FETÖ'nün darbe girişiminde uçaklar tarafından bombalanan ve çok sayıda özel harekâtçının şehit olduğu Gölbaşı Polis Özel Harekât Dairesi'nde görev yaptığı esnada yaralanan özel harekât polislerini de ziyaret etti.

Bakan Yılmaz’ın ziyareti esnasında Başbakan Binali Yıldırım’ın Gölbaşı Polis Özel Harekât Daire Başkanlığı ziyaretini televizyonda izleyen özel harekât polisleri, Yılmaz’a teşekkür ederek, “Başbakanımız şu anda görev yaptığımız Gölbaşı Polis Özel Harekât Daire Başkanlığı'nı ziyaret ediyor, siz de burada bizleri ziyaret ediyorsunuz” diyerek Bakan Yılmaz’ın bu ziyaretle kendilerine büyük güç kattığını ifade ettiler.
Yaralı polislerle sohbet eden Yılmaz, “Devletinize, milletinize sahip çıktınız. Başbakan ve bütün bakanlar emrinizdedir, devlet milletimizin emrindedir. Emredin emirlerinizi yerine getirelim” ifadesini kullandı. Yılmaz, devletin, milletin onurlu duruşuyla ayakta durduğunu ifade etti. “Allah milletimize bu acıları bir daha yaşatmasın” temennisinde bulunan Bakan Yılmaz, ziyaretini tamamladıktan sonra hastaneden ayrıldı. 


Bu haber toplam 365 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1