Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Bakan Soylu gül topladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bir düğüne katılmak için geldiği Isparta’da gül topladı.
Tarih: 15 Mayıs 2016 Pazar 15:22
Bakan Soylu gül topladı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Sabah erken saatte Gönen ilçesine bağlı Güneykent beldesine gelen Bakan Soylu’ya AK Parti Milletvekili Said Yüce ve Vali Vahdettin Özkan da eşlik etti. Gül şerbeti ve gül lokumu ikram edilen Bakan Soylu, yağış nedeniyle çamurlaşan gül bahçesine girmeden önce çizme giydi. Güneykent Belediye Başkanı Fahreddin Gözgün, Bakana nasıl gül toplanacağını anlattı Bakan ardından gül topladı ve sepete koydu.

Bakan Soylu’ya gül üreticileri Isparta gülü hakkında bilgi verdi. Bazı üreteciler gülün daha çok endüstri anlamında bir değer olduğunu ancak üretici bazında çok önemli kazanç sağlayamadıklarını belirtti. Vali Vahdettin Özkan da güle verilen destekleri anlattı.

"GÜLÜN BİZİM MEDENİYETİMİZDE YERİ BAMBAŞKADIR"

Gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Soylu, "Hem değerimizin hem inancımızın hem kültürümüzün bereket toplama zaman dilimi sabahtır. Belki insanların bir kısım yatakta uyurken hayatın başlaması, tarlalarla buluşmak güzel bir duygudur. Bu kimi yerde gül, kimi yerde çay, kimi yerde tahıldır, fındıktır, Bu topraklar bereketi bizlere buluşturan topraklardır. Isparta bir çok özelliğiyle hem medeniyetimizin hem coğrafyamızın bize emanetedir. Isparta toprağının bereketi sadece gül değil elması ve daha bir çok ürünüyle insanlarımızı şenlendirir. Gülün bizim medeniyetimizde yeri bambaşkadır. Gül bizim inancımızın bir mirasıdır. Biz gülle beraber aslında insanlık için müslümanlık için çok önemli bir değeri hatırlar ve o değerle beraber oluruz. Bunun dışında ekonomik değeri de yüksektir. Gül ve gül ürünlerinde ciddi bir inovasyon var. Bu emeklerle bu nasırlı ellerle birlikte bizim güzel memleketimiz büyüyor" dedi.


Bu haber toplam 362 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1