Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Bakan Elitaş 'TBMM’de kimse terör estiremez'

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, “Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu ve birçok milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması için geçen sene dilekçe vermişlerdi. Dilekçelerle şov yapıyorlardı milletvekilleri ne oldu da birden terör estirdiler. TBMM’de kimse terör estiremez” dedi.
Tarih: 30 Nisan 2016 Cumartesi 23:26
Bakan Elitaş 'TBMM’de kimse terör estiremez'
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, bir dizi ziyaret ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) toplantısına katılmak için geldiği Antalya’da Antalya Valiliği’ni ziyaret etti. AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ile birlikte Antalya Valisi Muammer Türker ile bir süre görüşen Bakan Elitaş, daha sonra partisinin il binasında partilileri ile bir araya geldi.

Bakan Elitaş, burada yaptığı konuşmada Expo alanını gezdiğini ve çok harika bir yer olduğundan söz etti. Özellikle Antalya’ya gelip Expo’nun reklamını yapmamanın olmayacağını da belirten Elitaş, “Yarın ihracat rakamlarını açıklayacağız ve bunu Expo’da yapacağız. Bizi canlı olarak izleyenler Expo’yu görecek. Biz Antalya’ya tatile geliriz burada alışveriş yapıp mal satmazsak o tatil bize pahalıya mal olur. Buraya gelip Expo’yı reklam etmezsek olmaz” dedi.

“BACAMIZDAN ÇIKAN DUMANA ‘EYVAH YANGIN VAR’ DİYEN KOMŞULARIMIZ VAR”

Rus turist sayısında azalma olduğunu kabul eden Elitaş, bu durumun zaten Rusya’nın 2015 yılında yaşadığı krizden kaynaklandığını belirterek şöyle konuştu:
“Bizim sobamızdan çıkan bacayı yangın diye göstermek bize has bir durum herhalde. Ocaktan çıkan dumanı eyvah yangın var diyen komşularımız var. Rusya ile ilgili Rus turistlerde eksilme var. Doğru. 4 milyon 500 bindi 2014 yılında, 2015 yılında 3 milyon 500 bine düştü. 2015 yılı bitimine az bir süre kala uçak hadisesi oldu. Rus turist zaten kendiliğinden 2015 yılı fakirleşmelerinden kaynaklanan bir eksilme olmuştu. Hem ekonomik kriz hem de uçak krizi etkisiyle Rusya devleti parayı içeride tutmak için yurt dışı çıkışını engelliyor. İran’dan turist geliyor sanki o gelenlerin tamamı plajlarda geziyormuş gibi haber yapıyorlar. Bunu da habercilik zannediyorlar. Bindiği dalı kesmek maharet değil ancak bizde maharet olarak algılanıyor. Sanki Türkiye’nin her yerinde terör varmış gibi anlatırsanız kimse gelmez.”

“GEÇEN SENE ŞOV YAPIYORDUNUZ DİLEKÇELERLE ŞİMDİ NE OLDU DA TERÖR ESTİRİYORSUNUZ”

TBMM’de Anayasa değişikliği ve dokunulmazlığın kaldırılması için gerçekleştirilen görüşmelerine de değinen Elitaş, Kılıçdaroğlu ve Baykal dahil hemen her milletvekilinin meclise dokunulmazlığının kaldırılması için önceki senelerde dilekçelerinin olduğunu söyledi. “Geçen sene şov yapıyordunuz ne oldu birden” diyen Elitaş, mecliste terör estirilmesine müsaade etmeyeceklerini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“TBMM’de görüşülen bir anayasa değişikliği var. Dokunulmazlıkların nasıl kaldırılacağına ilişkin. Kaldırılması demek tutuklanmak demek değil. Yargılanma olunun açılması demektir. 2002 yılından 2015 yılına gelene kadar hatta Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun da TBMM Başkanlığı’na dilekçesi vardır. 'Ben yargılanmak istiyorum. Benim dokunulmazlığımı kaldırın' diye şov yaptıkları dilekçeleri var. Tahmin ediyorum Selahattin Demirtaş’ın da var. Şimdi ne oldu da birden komisyonda terör estiriyorsunuz. Geçen sene şov yapıyordunuz. TBMM’de kimse terör estiremez. Kimsenin terörist faaliyet yürütmelerine AK Parti müsaade etmez. Orası teröriste sırtını dayayıp konuşulacak. Teröristin dipçik korkusuyla eline yazıp verdiklerini okuyacak bir yer değil. 78 milyonu incitecek söz söyleyemezsin. Milletvekili olup maaş alacaksın. Teröristin açtığı çukurdan kurşun sıkacaksın. Buna milletvekili denmez. Bunlar teröristtir. Teröristin yeri TBMM değildir. TBMM’de dün HDP’li milletvekilleri ve danışman bozuntularının yaptıklarını içime sindiremiyorum. Biz hiçbir zaman şiddete başvurmadık. Her zaman toplumsal barışı savunduk” dedi.
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer de Bakan Elitaş’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek şöyle konuştu:

“Antalya zor bir bölge. Kayseri ve Konya gibi bir oy oranı yok. Antalya’da iğne ile kuyu kazıyoruz. Antalya’da son seçimde iyi bir oy alıp rekor kırdık. Bunda tüm teşkilatımızın emeği büyük. Birlik ve beraberlik bizi bu başarıya götürdü. Seçim bitti ama biz hala koşmaya devam eden atlarız. Hedefimiz 500 bin üyedir. 2019 yılına kadar bu hedefimize ulaşabileceğimizi düşünüyorum.” 

ALPARSLAN ÇINAR - ERTUĞRUL GÜN
ANTALYA


Bu haber toplam 339 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1