Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Avrasya Şarkiyatçıları Çalıştayı düzenlenecek

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve Marmara Üniversitesi iş birliğiyle 23-24 Ek..
Tarih: 22 Ekim 2019 Salı 12:12
Avrasya Şarkiyatçıları Çalıştayı düzenlenecek
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve Marmara Üniversitesi iş birliğiyle 23-24 Ekim'de İstanbul'da Avrasya Şarkiyatçıları Çalıştayı düzenlenecek.
Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek olan etkinlik, Rusya Federasyonu'nda yaşayan şarkiyatçılar başta olmak üzere Sovyetler Birliği şarkiyatçılar ekolünde yetişmiş birçok önemli isimi bir araya getirecek.
Avrasya coğrafyasında şarkiyatçılığın ortaya çıkışının, tarihsel gelişiminin ve başlıca ekollerinin ele alınacağı etkinlikte, ilk şarkiyatçıların bilimsel mirası ve günümüz şarkiyatçılarının çalışmaları değerlendirilecek. Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan gibi ülkelerden bilim insanlarının katılımıyla gerçekleşecek olan etkinlik, telif ve tercüme eserlerin dışında ülkelerin istihbarat raporları ve elçilik kayıtları gibi zengin arşiv malzemelerinin değerlendirilmesine ve tanıtılmasına da olanak sağlayacak.
Bu haber toplam 120 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1