Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Atakum'da eller Mehmetçik için semada

Atakum Belediyesi, Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan ve görevini sürdürmekte olan Mehmetçik için Mevlid-i Şerif okutt..
Tarih: 18 Ekim 2019 Cuma 08:21
Atakum'da eller Mehmetçik için semada
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Atakum Belediyesi, Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan ve görevini sürdürmekte olan Mehmetçik için Mevlid-i Şerif okuttu.
Atakum Belediyesi tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'de devam ettirdiği Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan ve görev yapan askerler için Yenimahalle 75. Yıl Camisi'nde akşam namazını müteakip Mevlid-i Şerif okutuldu. Duaların göğe yükseldiği gecede Atakumlular ellerini Mehmetçik için semaya açtı.

“Amacımız Mehmetçiğe destek olmak”
Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendiren ve okutulan Mevlid-i Şerif'in öneminin altını çizen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Türk Silahlı Kuvvetleri zor bir görevde. Ülkemizin geleceği için yurt dışında. Bu bir savaş değilse de silahın olduğu yerde tehlike var. Askerlerimiz ve vatandaşlarımızdan şehit olanlar var. Hem onlarla dayanışma hem de rahmet okutma anlamında bu akşam hocalarımızın desteğiyle Mevlid-i Şerif okuttuk. Onlara rahmet, askerlerimize başarı ve sağlık diliyoruz. Amacımız dayanışmaydı, gönlümüzün onlarla olduğunu askerlerimize hissettirmekti” dedi.
Bu haber toplam 70 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1