Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Aliya İzzetbegoviç, ölümünün 16'ncı yılında Bayrampaşa'da anıldı

Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç, Bayrampaşa Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düz..
Tarih: 22 Ekim 2019 Salı 14:07
Aliya İzzetbegoviç, ölümünün 16'ncı yılında Bayrampaşa'da anıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç, Bayrampaşa Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törenle anıldı.
Bayrampaşa Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde, Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in 16'ncı ölüm yıl dönümünde anma töreni düzenledi. Anma programına İlçe Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan anma töreninde Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. 'Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç' isimli anma programında Boşnak liderin cesareti, nasıl bir düşünür olduğu ve siyasetçi kimliği konuşuldu.

“Müslüman Boşnak kardeşlerimizi katlettiler“
Programda öğrencilere seslenen Başkan Atila Aydıner, Aliya İzzetbegoviç hakkındaki düşüncelerini salonda bulunanlarla paylaştı. Başkan Aydıner, “Birleşmiş Milletler'in koruması altındaki Srebrenitsa'da katliamın içerisinde Hollanda askerleri de var. Yani Birleşmiş Milletler askerleri ve oradaki Müslüman Boşnakları, Müslüman kardeşlerimizi sırf Müslüman oldukları için ve Türk oldukları için de ayrıca Birleşmiş Milletler koruma altında olmaları gerekirken savaş suçu işlediler, katliama ortak oldular. Müslüman Boşnak kardeşlerimizi katlettiler. Bugün burada katliam öncesi savaşın başlamasından katliamın sonuna kadar olan süre içerisinde bu işi yürüten dünya lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın arkadaşı, dostu ve kardeşi olan Aliya İzzetbegoviç'in hatırasını canlandırmak üzere buradayız. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ölüm yıl dönümünü anacağız, unutturmayacağız. Bosna'daki kardeşlerim her zaman tedbirli olmak zorunda” ifadelerini kullandı.
Açılış konuşmalarının ardından Bayrampaşa Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Aliya İzzetbegoviç ile ilgili şiirler okudu. Anma töreninde ayrıca Aliya İzzetbegoviç belgeseli de seyredildi.
Bu haber toplam 89 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1