Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Ahmet Taçyıldız hakkında FETÖ soruşturması başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkındaki ‘FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçuna ilişkin belgeleri sildirdiği iddia edilen Ahmet Taçyıldız hakkında soruşturma başlattı.
Tarih: 13 Mart 2020 Cuma 13:53
Ahmet Taçyıldız hakkında FETÖ soruşturması başlatıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
İş adamı Ahmet Taçyıldız'a ilişkin çıkan haberlerde bir dönem İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Ö.T.'ye ‘FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak' suçuna ilişkin belgeleri örtbas etmesi için rüşvet verdiği iddia edilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, Taçyıldız hakkında çıkan haberleri ihbar kabul ederek, re'sen soruşturma başlattı.
Konuya ilişkin savcılıktan yapılan yapılan açıklamada, “Yapılan haberlerde ‘bir dönem İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Ö.T'nin Ahmet Taçyıldız adlı şahsın Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmak suçuna ilişkin tahkikat ve soruşturmalarını görevinin gereklerine aykırı davranarak örtbas ettiği, kapattığı' mealinde haberler yapıldığının fark edilmesi üzerine başsavcılığımızca UYAP sistemi üzerinden yapılan inceleme neticesinde Ahmet Taçyıldız hakkında soruşturma olmadığının anlaşılması nedeniyle basında yer alan bu haberler dikkate alınarak re'sen ihbari soruşturma başlatılmıştır” denildi.
Öte yandan Başsavcılığın İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne yazı göndererek, ‘şüpheli Ahmet Taçyıldız ile ilgili ihbar, tahkikat, araştırma veya soruşturma olup olmadığı, bu kişinin açık kimlik bilgileri, yaptığı iş, görev ve sıfatı da dikkate alınarak FETÖ ile ilgisi, terörün finansmanına yönelik eylem ve işlemleri olup olmadığı hususlarının detaylı araştırma yapılarak başsavcılığa bildirilmesini' istediği öğrenildi.

Bu haber toplam 73 defa okunmuştur.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1