Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

21 Yaşındaki Hatice’nin Hayalleri Gerçek Oldu

Tarih: 12 Nisan 2017 Çarşamba 11:43
21 Yaşındaki Hatice’nin Hayalleri Gerçek Oldu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin’i engelsiz bir kent yapabilmek amacıyla birçok sosyal projeye imza atan Mersin Büyükşehir Belediyesi, 21 yaşındaki engelli genç Hatice Kaynar’ın hayallerini gerçekleştirdi. 

Hatice, çok sevdiği sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın konserine Engelli Transfer Aracı ile sorunsuz bir şekilde gitmenin ve sevdiği sanatçıyı yakından görmenin mutluluğunu yaşadı.

Türkiye’de büyükşehir belediyeleri arasında Engelliler Dairesi Başkanlığı’nı kurarak bir ilki gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, engelli bireylerin sosyal hayata adapte olmaları için verdiği desteklere ara vermeden devam ediyor.

Son olarak engelli genç Hatice Kaynar için imkanlarını seferber eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, genç kızın hayallerini gerçekleştirdi.

Özel Yeniterapi Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi 21 yaşındaki Hatice Kaynar’ın öğretmeni Münire Karademir, Hatice’nin küçük yaşlardan beri hayranı olduğu ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın konser vermek üzere Mersin’e geldiğinin haberini alınca harekete geçti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile irtibat kurarak Genç Hatice’nin durumunu yetkililere anlatan Karademir, ulaşım yardımı istediği Büyükşehir Belediyesi’nden de olumlu cevap aldı. Hatice, Engelli Transfer Aracı ile evinden alınarak MHP Mersin İl Başkanlığı tarafından Edip Buran Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Mustafa Yıldızdoğan konserine getirildi. Sevdiği sanatçıyı yakından görerek, canlı performansını izleme imkânı bulan Hatice’nin mutluğu gözlerin okundu.

Hatice’nin öğretmeni Münire Karademir, Hatice’nin sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’a olan hayranlığını bildiğini ve konser vereceği haberi üzerine Hatice’nin hayalini gerçekleştirmek için Mersin Büyükşehir Belediyesi ile irtibat kurduğunu ifade etti.

Karademir, “Hatice Mustafa Yıldızdoğan hayranı. Sürekli ondan bahsediyor, şarkılarını söylüyor. Onun hayatı Mustafa Yıldızdoğan. Biz zaten bunu biliyorduk. Konser vermek üzere Mersin’e geldiğini duyduğum zaman Mersin Büyükşehir Belediyesi ile irtibat kurdum. Bize bu imkanı sundular ve Hatice’nin hayalleri bugün gerçek oldu” dedi.

Anne Selma Kaynar ise Hatice’nin çok küçük yaşlardan itibaren Mustafa Yıldızdoğan şarkıları dinlemeye başladığını ve en büyük hayalinin onu canlı görmek olduğunu belirterek, “Ben sürekli Mustafa Yıldızdoğan’ın şarkılarını dinlerdim.

Hatice’de de zamanla bir Mustafa Yıldızdoğan hayranlığı oluştu. 5 yaşından bu yana Mustafa Yıldızdoğan ile uyuyor, uyanıyor. Bugün bu salonda Hatice’nin hayalleri gerçek oldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bize bu imkanı sunduğu için teşekkür ederim”
şeklinde konuştu.

Hayallerine kavuşan 21 yaşındaki Hatice ise konser boyunca sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın seslendirdiği şarkılara eşlik ederek, unutamayacağı bir akşam yaşadı.

Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur.
Etiketler:
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1