Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Kanser Nedir? Kanser Belirtileri?

Kanser Nedir? Kanser Belirtileri?
1 /27
Birçok hastalık gibi ölümcül kanser türleri de vücutta kendini önceden belli edebiliyor. Uzmanlar, kanser türleri ve işaret ettiği 20 sinyali şöyle sıralıyor...
2 /27
Son yılların korkulu rüyası kanser, kadınlarda kendine has belirtilerle ortaya çıkabiliyor. "
3 /27
"Vücuttaki değişikliklere dikkat ederek kanserin erken dönemde teşhis edilmesini sağlayabilirsiniz" diyen uzmanlar, kadınlarda 20 kanser işaretine dikkat çekiyor. İşte sinyaller...
4 /27
1- Hırıltı veya nefes darlığı: Akciğer kanserinin ilk belirtisi nefes darlığıdır.
5 /27
2- Boyun, koltuk altı veya kasık şişliği: Şişmiş lenf düğümleri veya topaklar lenfatik sistemin kanser ile ilişkili olabilir.
6 /27
3- Aşırı morarma: Trombosit sayısı ve kırmızı kan hücreleri ile yanlış bir şey olduğunu gösterir. Lösemi belirtisi olabilir.
7 /27
4- Halsizlik ve yorgunluk: Eğer sürekli net bir sebep olmaksızın bitkin hissediyorsanız, vücudunuz ile ilgili bir şey olduğunun bir göstergesidir.
8 /27
5- Şişkinlik ya da karın kilo alımı: Eğer herhangi bir açık neden olmaksızın ani başlayan karın şişkinlik fark ederseniz ve uzun süre devam ederse, yumurtalık kanserinin belirtisi olabilir.
9 /27
6- İştah kaybı: Bu yumurtalık kanserinin başka bir belirtisi olabilir. Yumurtalık kanseri birçok kadın iştah kaybı yaşadığını ve uzun bir süre için yemek yapamadığını bildirmişlerdir.
10 /27
7- Dışkıda kanama: Sık olarak, kolorektal kanser ile ilişkilidir.
11 /27
8- Açıklanamayan kilo kaybı: Kilo kaybı kolon ve diğer sindirim kanserlerinin ortak belirtisidir. Ayrıca, kanserin iştah ve gıda sindirimi yetersizliği ile karaciğere yayılmış olduğunu da gösterebilir.
12 /27
9- Kırmızı boğaz veya şişmiş meme: Memenizde değişiklikler fark ediyorsanız, meme kanseri sinyali olabilir.
13 /27
10- Alışılmadık ağrılı kanama: Bu belirtiler endometrial ya da rahim kanserini gösterebilir.
14 /27
11- Yüzün şişmesi: Yüzünüzde geçmeyen ve anormal şişlik hissediyorsanız, akciğer kanseri olabilirsiniz. Çünkü tümörler baş ve yüze doğru kan akışını bloke eder.
15 /27
12- Sırt ağrıları: Bu belirtiler sıklıkla karaciğer kanserinin ilk belirtileri olarak kabul edilir. Ayrıca, sırt ağrısı kanser kaburga veya omurgaya yayıldığında meme kanserine işaret edebilir.
16 /27
13- Meme başında düzleşme: Meme kanserinin en yaygın belirtilerdendir. Meme başı düzleşmeye başladı ya da ters döndüyse, hemen doktora başvurun.
17 /27
14- Sık ateş ya da enfeksiyonlar: Bunlar löseminin açık belirtileridir. Beyaz kan hücrelerinin anormal sayıda üremesi gibi bir durumda olabilir. Aynı zamanda, kan hücrelerinin bir kanseri olarak da bilinir.
18 /27
15- Midede kramp: Olağandışı midede kramp veya ağrı kolorektal kanser belirtileri olabilir.
19 /27
16- Karın ağrısı: Karında ağrı ve kramplar varsa, yumurtalık kanserinin belirtisi olabilir. Ayrıca bu dalak büyümesi nedeniyle lösemi de olabilir.
20 /27
17- Boğazda veya ciltte yumru: Kanayan, hızlı büyüyen ve şekil değiştiren yumrular cilt kanserinin habercisi olabiliyor.
21 /27
18- Kronik öksürük: Akciğer tümörleri ve lösemiye işaret edebilir. Ayrıca, akciğer kanserinde de omuz veya kollardan aşağı bir ağrı olabilir.
22 /27
19- Yutmada zorluk: Yemek borusu ve boğaz kanserinin işaretidir. Akciğer kanserinin belirtisi olabilir.
23 /27
20- Tırnaklarda değişiklikler: Soluk ya da beyaz tırnaklar akciğer, karaciğer kanseri, tırnak altında kahverengi veya siyah noktalar ise cilt kanserinin belirtisi olabilir.
24 /27
25 /27
26 /27
27 /27
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1