Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Iphone 8

iphone 8, özellikleri, fiyatı
1 /33
iPhone 7 ve konsept iPhone 8 yan yana... Telefonun en dikkat çeken yanı ise şeffaf tasarımı... Çerçeve yok denecek kadar az!
2 /33
Siri de epey gelişmiş görünüyor; sizin olduğunuz ortama göre neye ihtiyacınız olabileceğini önceden tahmin edebiliyor.
3 /33
Bir diğer önemli fark da Home butonunun artık tamamen dokunmatik ekran şeklinde kullanılıyor olması. Butonun hemen yanında Facebook bildirimleri görülebiliyor!
4 /33
Yani bildirimler artık tepeden değil doğrudan aşağıdan geliyor! Tasarımcı Gábor Balogh'un çizdiği bu özel iPhone 8 bakalım gerçekten böyle mi görünecek?
5 /33
Elbette yeni iPhone'un satışa çıkmasıyla mevcut tüm iPhone'ların da fiyatı düşecek... Ancak bunun için biraz beklememiz gerekecek.
6 /33
Apple'ın bu yıl beklenen bombası iPhone 8'in teknik özellikleri ve tasarımı netleşmeye başlıyor. Peki iPhone 8 nasıl olacak?
7 /33
Lightning girişi tamamen kaldırılıyor mu? Yeni telefon ne zaman satışa çıkacak? Görünümü tamamen değişecek mi?
8 /33
Geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile kulaklık girişini kaldıran Apple, yeni bir kablo ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
9 /33
Yeni bağlantı kablosunun adı 'Ultra Accessory Connector'... Söz konusu kablonun kulaklıklarda kullanılmak üzere geliştirildiği belirtiliyor.
10 /33
Zira iPhone 7 ve 7 Plus ile birlikte pek çok kullanıcının eski kulaklıkları yeni cihazlar ile uyumsuz hale gelmişti.
11 /33
Yeni kablonun hem USB-C hem de Lightning'den daha küçük olduğu belirtiliyor.
12 /33
Apple'ın iPhone 8'de ilk kez parmak izi sensörünü kaldırıp, ekran alanını genişleterek kullanıcıların telefonu açmaları için göz bebeğini kullanmasını istiyor.
13 /33
Yani ekran kilidini açarken artık parmak izinizi vermek veya şifre girmek yerine telefonun ön yüzüne bakmanız yeterli olacak!
14 /33
Dünyanın önde gelen Apple analistlerinden biri olan Ming-Chi Kou'nun iddialarına göre iPhone 8 kablosuz şarj özelliği ile gelecek.
15 /33
Kou'nun iddialarını diğerlerinden farklı kılan yönü ise, Apple'ın artık iPhone kutusuna lightling kablo yerleştirmeyeceğini söylemesi.
16 /33
Bir diğer iddia ise bu kablosuz şarj aparatının, iPhone'dan ayrı satılacak olması.
17 /33
Alışık olduğumuz kablosuz şarj cihazlarından farklı bir çalışma sistemine sahip olan bu aparat sayesinde, telefonumuz elimizde de şarj olmaya devam edebilecek.
18 /33
iPhone 8'in iç yapısı tamamen baştan tasarlanıyor. OLED ekranla gelmesi beklenen modelde devre kısmı küçültülüyor ve pile daha fazla yer ayrılıyor.
19 /33
Bu sayede Plus modelin pil gücü daha küçük boyuttaki gövdede sunulabiliyor.
20 /33
4,7 inçe yakın bir boyutta olacağı söylenen iPhone 8'in 2.700 mAh pille geleceği tahmin ediliyor.
21 /33
iPhone 7'nin 1.960 mAh ve iPhone 7 Plus'ın 2.900 mAh pile sahip olduğu göz önüne alındığında bu gelişmenin önemli olduğunu söylemek gerekiyor.
22 /33
Apple'ın yeni iPhone'da Apple Watch ekranı ve yeni MacBook Pro Touch Bar'da kullandığı OLED ekrana geçiş yapması bekleniyor.
23 /33
Bu da maliyeti yükselteceğinden iPhone'ların fiyatını fazlasıyla artıracak!
24 /33
OLED ekranlı iPhone 8 kararı Apple'a Mart ayında yaklaşık 50 milyon dolarlık maliyet artışına sebep olabilir.
25 /33
Bu da iPhone'ların ABD'de bile 1000 dolardan satışa sunulması demek oluyor ki Türkiye fiyatına hiç girmiyoruz bile!
26 /33
Yeni iddialara göre Apple, 4,7 inç'lik iPhone 7 ve 5,5 inç'lik iPhone 7 Plus modellerinin arasına bir model daha ekleyebilir! iPhone 7S mi geliyor?
27 /33
iPhone 7S'le (veya iPhone 8?) ilgili söylentiler, birbiri ardına gelmeye devam ediyor.
28 /33
4,7 inç'lik ve 5,5 inç'lik iPhone'ların yanına 2017'de 5 inç'lik yeni bir model eklenebileceğini duymuştuk.
29 /33
Şimdi ise Japonca blog Macotakara, 5 inç'lik bu telefonun farklı, dikey çift lensli kamerayla geleceğini söylüyor.
30 /33
Apple'ın farklı donanım yapılandırmalarını "düşünüp taşındığı" ancak dikey kameranın bu üçüncü iPhone modelini, diğer iki modelin önüne çıkarabileceği söyleniyor.
31 /33
Şu an için ekran boyutu, kamera yapılandırması ve pil boyutunun iki iPhone model arasındaki en önemli fark olduğu biliniyor.
32 /33
Şu ana kadar çift SIM kartlı modelleri olmayan tek marka olan Apple, bu politikasını değiştirecek gibi görünüyor. Ortaya çıkan bilgilere göre çift SIM kartlı iPhone gelebilir!
33 /33
Çift SIM kart destekli bir iPhone modelinin global pazardan ziyade, çift SIM kartlı modellerin yoğun olarak kullanıldığı Hindistan ve Çin gibi ülkelerin pazarında yer alacağı tahmin ediliyor.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1