Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Hamile Kalmak İçin Ne Yemek Gerekiyor

Bayanların en büyük üzüntülerinden biriside hamile kalamama korkusu olsa gerek. Hamile kalmak istiyorsunuz ancak bir kısım zorluklar varsa çeşitli besinlerin bu konuda destek olduğu söylenmektedir.
1 /8
Yumurta
Yumurta
Yale Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada kısırlık sorunu yaşayan kadınların %93'ünde D vitamini seviyesinde sorun gözlemlenmiştir. D vitamini hamile kalmak isteyen kadınlar için önemlidir.
2 /8
Somon
Somon
Somondaki selenyum minerali, yumurta ve spermi serbest radikallerden koruyan antioksidanların üretiminde rol oynar. Kromozom sorunlarını önlemede de etkilidir.
3 /8
Kuşkonmaz
Kuşkonmaz
Yapılan araştırmalar folik asidin ovulasyon sorunlarına iyi geldiğini göstermektedir. Hamile kalmaya çalışan kadınlara folik asit önerilmektedir. Kuşkonmaz, folik asit açısından zengin bir sebzedir.
4 /8
C  vitamini içeren meyveler
C vitamini içeren meyveler
Yapılan bir araştırmada kısırlık sorunu yaşayan erkeklere günde 2 kez 1000 mg C vitamini verilmiş ve sperm sayıları ve kalitesinde yükselme kaydedilmiştir. C vitaminin kadınlarda da hormonları dengelediği bilinmektedir.
5 /8
Midye
Midye
Araştırmalar B12 eksikliği ile anormal östrojen seviyesi arasında bağ olduğunu göstermektedir. Östrojen seviyesinin normal olmaması döllenmiş yumurtanın tutunmasını engelleyebilir.
6 /8
Bezelye
Bezelye
Bezelyedeki çinko, kadınlarda östrojen ve progesteron hormonu seviyesini dengeler.
7 /8
Muz
Muz
Hormonları düzenleyen muz, döllenmeye yardımcı olur. B6 vitamini eksikliğinde düzensiz adet, sağlıksız yumurta ve sperm gelişimi görülebilir. Muz bu konularda destek olur.
8 /8
Badem
Badem
E vitamini eksikliği hem kadın hem de erkeklerde üreme hücrelerini olumsuz etkileyebilir. Ayrıca E vitamin, sperm ve yumurtadaki DNA'yı koruyan antioksidanlar içerir.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1