Sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gelmesini ister misiniz?

:

:

:

Badem'in Yararları, Bilinmeyen Faydaları

Tatlı badem ve acı badem olmak üzere iki çeşittir.
1 /8
8-Hamilelerin sütünü artırır ve bebeklerin gelişimine yardımcı olur. Böbrek, idrar yolları ve cinsel organlardaki iltihapları iyileştirir. Badem yağı ise hazımsızlığa iyi gelir. Yumuşatıcı, balgam söktürücü, sakinleştirici özellikleri olan badem de ev eczanemizin vazgeçilmezlerindendir. Bedenin ve zihnin yorgunluğunu giderir. Böbrek, mesane ve üreme yollarındaki iltihapları yok eder. Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir.
2 /8
7- İştahın bir numaralı düşmanı Badem; Kas yapımı sağlar, iştahla savaşır.Tatlı badem tohumlarında az miktarda protein, demir ve kalsiyumla birlikte yüksek oranda yağ bulunur.Acı badem ağız yoluyla alındığında göğüs yumuşatıcı, öksürük kesici etkisi olmakla birlikte yüksek dozda alındığında zehirlenme etkisi yaratır.
3 /8
6-Acı badem öksürüğü kesici etkide olmasına rağmen fazla dozda alındığında zehirlenmeye neden olabilir. Tatlı Badem Yağının Faydaları; Badem yağı kullanımı : Haricen tatlı badem yağı cildi yeniler ve cildin nemini korur, saçları besler. Badem tohumlarının soğuk preslenmesiyle elde edilir. Oleik asit ve linoleik asit açısından zengindir. Açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır.
4 /8
5-Strese iyi gelen yiyecekler arasındadır.Amerikada yapılan bir araştırmada bademin tokluk hissi vererek yemek yeme istegini azaltığı tespit edilmiştir.Kaliforniya Üniversitesinde yapılan araştırmaya göre bademin içinde Alzheimer için kullanılan ilaçların içerdiği maddelere benzeyen maddelerin yer aldığı tespit edilmiştir. Düzenli badem tüketenlerin beyin hücrelerinin daha geç yaşlanacağı belirtilmiştir.
5 /8
4-İdrar yolları ve cinsel organlardaki iltihapları iyileştirici özelliktedir.Kan şeker düzeyini düzenleyici etkisi bir diger badem faydası olarak belirtilebilir.Kanser ve kalp krizi gibi hastalıklara karşı koruyucudur.Kuru ciltler için besleyicidir. Badem yağı cilt bakımı, saç ve tırnak bakımına yönelikte kullanılır.
6 /8
3-İçindeki yağlar kötü kolesterolü azaltmaktadır. Vücut direncinin artmasında, yaraların iyileşmesinde, tat duyusunun oluşumunda çok faydalıdır. Gebelik için çinko minerali içerir. Kolesterolü düşürücü etkisi badem yararlari arasındadır. Yağ veya tuzla işlenmemiş badem kalp sağlığını koruyucudur.
7 /8
2-Badem’in içindeki kalsiyum kolesterol düzeyini düşürür. İçerdiği magnezyum ruhsal durum değişiklikleri, baş ağrısı, şekerli ve tatlı besinlere istek, uykusuzluk, yorgunluk ve baş dönmesi gibi belirtilerin azalmasına yardımcı olur.
8 /8
1-Badem, bir Omega 3 kaynağı olarak; kalp ve damar dostudur. Kan pıhtılaşmasını ve damar sertliğini önler. Tansiyonu düşürür, şeker hastalarında riski azaltır. Adet döneminde kan şekeri düşüklüğünü engeller. Bor bakımından zengindir; kemikleri güçlendirir.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Telgraf Türk ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1